Türkiye’nin üstün yetenekli gençleri gelecek umutları ve hedeflerini TEVİTÖL “Hayaller ve Renkler Sergisi” ile sanatseverlerle buluşuyor.

Türkiye’nin üstün yetenekli öğrencilerinin eğitim gördüğü Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) öğrencilerinin ağaç, seramik, tuval ve heykel olarak hazırladıkları özel eserleri TEVİTÖL ‘’Hayaller ve Renkler’’ Sergisi’nde sanatseverler ile buluşacak.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Teknopark’ta 23 Mayıs-8 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek sergide, 50 öğrencinin yaptığı, 4 ağaç, 12 seramik, 30 tuval ve 11 ytong heykel çalışması olmak üzere 57 eser sergilenecek.

TEVİTÖL Türkiye’de üstün yetenekli çocukları okutarak, bilim, teknoloji, sanat, liderlik ve hizmet sektörlerinde ülkemizin sesini dünyaya duyuracak gençler yetiştiriyor. Üstün zekâ ve özel yetenekliler, kendilerine ve çevrelerine katkıda bulunabilmeleri için normal sınıflarda uygulanan programların ötesinde farklılaştırılmış öğrenme yaşantılarına ihtiyaç duyuyorlar. Bu eğitimi layıkıyla veren birkaç okuldan biri olan TEVİTÖL geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedef ediniyor.

TEVİTÖL Hakkında

TEVİTÖL’de öğrenciler, yeteneklerini ve potansiyellerini dikkate alan 3 aşamalı bir sınav sistemi ile seçilmektedirler. Öğrenciler ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirilmekte, okulda Anadolu Liseleri müfredatı yanı sıra proje temelli eğitim sistemi uygulanmaktadır. TEVİTÖL’den mezun olan öğrenciler dünyanın en iyi üniversitelerinden tam burs kazanmakta, Türkiye’de de önde gelen üniversitelerde eğitim görmeye hak kazanmaktadırlar. TEVİTÖL’de 2011–2012 öğretim yılında 241 öğrenci eğitim görmektedir. 2012–2013 öğretim yılında da 15’i tam burslu, 45’i kısmi burslu öğrenci olmak üzere 60 yeni öğrenci alınacaktır.