Her yil geleneksel olarak DorukNet tarafindan gerçeklestirilen ve bu yil 13.’sü düzenlenen Altin Örümcek Web Ödülleri töreni, 14 Ekim 2015 Çarsamba aksami TIM Maslak Show Center’da gerçeklestirildi. Internetin Oscarlari olarak da bilinen ve merakla beklenen ödül töreninde, 2014 yilinin En Iyi Web Sitesi Özel Ödülü www.kale360.com ile Kale Grubu’nun oldu.

37 kategoride 322 finalist yaristi

13. Altin Örümcek Web Ödülleri’nde, eleme asamalarini basariyla geçen 322 finalist belirlendi. 38 kisiden olusan bilisim, medya ve is dünyasinin önde gelen isimlerinin yer aldigi jüri üyeleri ön eleme, grup elemeleri ve final degerlendirmeleri olmak üzere üç asamali eleme sürecini gerçeklestirdiler. Basvurular toplam bes degerlendirme kriteri baz alinarak degerlendirildi. Bu kriterler; tasarim, içerik, özellik/islevsellik, kullanilabilirlik, standart uygunlugu ve çapraz tarayici uygunlugu olarak belirlendi.

White CAD tarafindan GOSB teknopark bünyesinde 2013 yilindan bu yana devam eden proje kisa bir süre içerisinde binlerce kisi tarafindan kullanilmaya baslandi. Tamamen interaktif bir web uygulamasi olarak tasarlanan site ayni zamanda bulut destekli rendering hizmeti de saglamakta. Kullanicilar kendi banyolarini kolaylikla tasarladiktan sonra White CAD bünyesinde bulunan sunucular üzerinden fotogerçekçi sunumlar elde edebiliyorlar.

DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman törende yaptigi konusmada 13 yildir ara vermeden Altin Örümcek Web Ödülleri’ni düzenlendiklerini ve Altin Örümcek yarismasinin artik Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden ve markalarindan biri haline geldigini söyledi. Erkman, Türkiye’de web ve internet teknolojilerini kullanarak gerçeklestirilen basarili projelerin tanitilmasi, bu alanda yapilacak yatirimlarin özendirilmesi konusunda en önemli platform olan Altin Örümcek Web Ödülleri’nin çok büyük bir organizasyon oldugunun altini çizerek özellikle jüri üyelerine ve organizasyonun gerçeklesmesinde emegi geçenlere tesekkür etti.